Soki bez koncentratu a soki z koncentratu

wyciskany sok

Moda na zdrowy styl życia opanowała już prawie cały świat. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, które mają nie tylko smakować, ale pomagać w leczeniu wielu popularnych schorzeń.

Sok NFC

Sok NFC to nic innego, jak napój ze świeżo wyciskanych owoców, które pochodzą ze sprawdzonego i (najczęściej ekologicznego) źródła. Zdrowe soki nie zawierają żadnych barwników ani polepszaczy smaku, co sprawia, że ich termin do spożycia jest stosunkowo krótki. W zależności od użytych owoców lub warzyw sok tłoczony bogaty jest w mnóstwo witamin i cennych mikroelementów, które wspierają codzienne funkcjonowanie organizmu. Aby móc na własnej skórze odczuć zbawienne efekty stosowania soków tłoczonych, taki napój należy pić codzienne, w ilości około 1-2 szklanek.

zdrowe sokiSok z koncentratu

Najlepszym dowodem na przewagę zdrowych soków tłoczonych jest porównanie ich z tymi, które tworzone są z koncentratu. Za największą zaletę soków NFC, uznaje się brak wszelkich chemicznych konserwantów, wody czy dodatkowego cukru. Soki z koncentratu, ze względu na proces tworzenia, zawierają szereg ulepszaczy, aromatów, a przede wszystkim dużo wody. Można więc pokusić się o tezę, iż kupując soki tworzone z koncentratu, spożywamy jedynie niewielką ilość właściwego, owocowego napoju. Negatywnym aspektem picia soków z koncentratów może być także fakt, iż nie znamy ani jakości, pochodzenia, ani terminu przydatności koncentratu, z którego stworzony jest sok. Co więcej, sam proces produkcji typowego, taniego soku, polega na poddaniu płynu wysokiej temperaturze, co już na starcie pozbawia go jakichkolwiek cennych mikroelementów i witamin.

Dlaczego powinniśmy pić świeżo wyciskane soki?

Zdrowe soki, są często lepsze niż niejeden tradycyjny posiłek. Zmęczone wiecznym trawieniem ciężkich potraw ciała, potrzebują od czasu do czasu dostarczenia odżywczych wartości w prosty i łatwy do skonsumowania sposób. Codzienne, zwykłe posiłki zajmują nasz układ pokarmowy na tyle mocno, że zapomina o naturalnym oczyszczaniu z toksyn. Dobrze przygotowany, świeżo wyciskany i zdrowy sok, pomaga na pozbycie się zalegających w organizmie złogów. Takie regularne działanie, w widoczny sposób pomaga poprawić kondycję naszej skóry, wzmocnić zdrowie, a nawet wydłużyć życie o kilka lat.
Świeżo wyciskany, najlepiej jednodniowe zdrowe soki, to wspaniała alternatywa dla codziennych, ciężkich posiłków. Warto raz na jakiś czas, zastosować dietę bazującą na zdrowych sokach, aby w szybki sposób polepszyć stan naszego ciała. W takim celu najlepiej udać się do specjalisty, który po krótkim wywiadzie z pacjentem, oceni jakich witamin najbardziej potrzebujemy.

Podobne wpisy:
Jeśli szukasz w Poznaniu miejsca, w którym można skosztować oryginalnych pierogów z wyjątkowym nadzieniem, na
Nie jest łatwo zrezygnować z czekolady, cukierków, tradycyjnego tortu na urodziny, czy słodkiej herbaty. Na
Żyjąc w ciągłym biegu, nie mamy czasu na to, aby zatrzymać się na chwilę i
Mięso pozyskiwane ze zwierząt hodowlanych nie może równać się smakiem dziwczyzny. Ta ma niezwykle charakterystyczny,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*