Remont w gabinecie dentystycznym

Każdy remont i renowację nieruchomości warto najpierw dogłębnie przemyśleć. Zwłaszcza z tego powodu, że każdy rodzaj budynku a nawet pomieszczeń rządzi się swoimi prawami i wymaga ostrożnego podejścia. Projekt gabinetu stomatologicznego nie jest tutaj żadnym wyjątkiem, co więcej – wymaga szczególnej kreatywności w łączeniu kilku różnych styli na raz. W przychodni dentystycznej (i właściwie każdym innym przybytku związanym z medycyną i leczeniem), niektóre pomieszczenia wymagają sterylności, jasnego światła i wyeksponowania sprzętu medycznego, ale jednocześnie każdy pokój powinien zawierać jakieś elementy ciepła i komfortu. Kolorystyka szafek, grafika, oświetlenie i wybór krzeseł łączą różne przestrzenie dentystyczne i zwiększają poczucie komfortu pacjentów oraz ich zaufania do personelu placówki.

Przestrzeń dla pracowników

Chociaż pacjent jest zdecydowanie najważniejszą osobą w gabinecie dentystycznym, to jednak nie jedyną. Chory może nigdy nie zobaczyć zaplecza przychodni stomatologicznej, ale jej pracownicy, którzy spędzają większość swojego czasu w tym miejscu, zasługują na pewien poziom komfortu. Odpowiednie wyposażenie pokoi typu break room zwiększa morale pracowników i przyczynia się do stałego poziomu ich produktywności. Dobry projekt gabinetu stomatologicznego powinien brać pod uwagę strefę odpoczynku pracowników, a zorganizowanie jej wcale nie musi być specjalnie trudne – wystarczy zastosować w niej standardowe elementy poczekalni, takie jak urozmaicone opcje siedzenia, ciepłe oświetlenie i wielofunkcyjne blaty.

Wyposażenie pokoju do zabiegów

Oczywiście sednem każdego projektu gabinetu stomatologicznego jest jego przestrzeń robocza. Pomieszczenie do badań, które łączy w sobie komfort ze sterylnością, dodatkowo zwiększa prestiż gabinetu dentystycznego. Wybierzmy taborety, siedzenia dla gości, stoły i meble, które będą odzwierciedlać ciepło poczekalni. Pacjent może spędzić kilka dodatkowych minut czekając w pokoju egzaminacyjnym po opuszczeniu poczekalni. projekt gabinetu dentystycznegoMeble tutaj mogą wyeliminować lub pogorszyć niepokój podczas jego wizyty. Szukajmy rzeczy z przyjemnymi wzorami, kolorystyką oraz motywami. Przykłady obejmują tutaj głównie elementy dekoracyjne, takie jak obrazy, wazony i stojaki na czasopisma, które dodają wizualnej różnorodności i odwracają uwagę pacjentów od sprzętu medycznego znajdującego się w innym miejscu tego pomieszczenia. Odpowiednie meble, oświetlenie, dostępność i wykończenia stworzą spójny projekt, którego myślą przewodnią powinno być dobre samopoczucie wszystkich
pacjentów.

Potrzebujesz projektu gabinetu stomatologicznego? Sprawdź tutaj: http://www.biodent.com.pl/projekt-gabinetu-od-a-do-z/.

Podobne wpisy:
Aktywność ruchowa to ważny element rozwoju i dorastania każdego dziecka. Dzięki wykonywanym aktywnościom młody człowiek
Reumatyzm wbrew pozorom nie dotyka jedynie ludzi starszych, a coraz częściej ludzi młodych. Mówi się,
Termin „karmienie piersią” znany jest właściwie wszystkim, zwłaszcza na kanwie projektów, które mają zachęcić matki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*