Profesjonalny sprzęt dla masażysty

Bez wątpienia obok specjalnych olejków i ręczników podstawowym asortymentem każdej osoby, które profesjonalnie zajmuje się sztuką masażu, są specjalne łóżka do masażu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w taki mebel wyposażyły się również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Dlaczego warto?

Z łóżek do masażu można zrezygnować na rzecz innych powierzchni typu kanapy, stoły czy zwykłe łóżka do spania, jednak jest to wielce niepraktyczne i uniemożliwia prawidłowe prowadzenie czynności. Praca masażysty jest bardzo skomplikowana, dlatego aby w pełni dobrze wykonywać nierzadko bardzo zaawansowane ruchy, musi mieć do tego odpowiedni sprzęt. Takie właśnie są łóżka do masażu, które bez wątpienia pozwalają na wszystkie konieczne manewry.

Lekkie i wygodne w transporcie

łóżka do masażu

W przypadku łóżek do masażu nie można by nie wspomnieć o ich łatwym przenoszeniu. Sprzęt wykonany jest z niezwykle lekkich składanych elementów, które po odpowiednim skompresowaniu pozostają wielkości walizki. Tak złożone łóżka do masażu można z powodzeniem przenosić w ręce, wozić w samochodzie, a nawet komunikacji miejskiej. Warto zwrócić uwagę, że przy całej swojej lekkości, konstrukcja po rozłożeniu pozostaje bardzo pewna i stabilna, a co za tym idzie, mogą na niej leżeć nawet cięższe osoby. Na rynku łóżek do masażu znajdziemy bardzo wiele, jednak istnieje jeden model wiodący, który składa się z 3 segmentów. Ewentualnie konstrukcja może być również doposażona w specjalną poduszkę pod głowę lub inne wałki, które nie tylko zadbają o wygodę osoby masowanej, ale także ułatwią prace masażyście. Wierzch materaca został wykonany ze specjalnego łatwo ścieralnego tworzywa, które z powodzeniem może wchodzić w kontakt z różnego rodzaju olejkami i kremami do masażu. Po zakończonym zabiegu wystarczy zdezynfekować i przetrzeć powierzchnie za pomocą specjalnych detergentów i łóżko do masażu jest wtedy gotowy dla następnego klienta.

Z łóżek do masażu korzysta się w głównej mierze w salonach masażu, gabinetach rehabilitacyjnych, lekarskich oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest ułożenie pacjenta w pozycji na wznak. Łóżka do masażu z powodzeniem mogą być również wyposażeniem masażysty, który jest mobilny i dojeżdża do domów swoich klientów. To zdecydowanie przydatny sprzęt, który pozwoli na w pełni profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków. To asortyment, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby zajmującej się profesjonalnie sztuką masowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*