Każdy remont i renowację nieruchomości warto najpierw dogłębnie przemyśleć. Zwłaszcza z tego powodu, że każdy rodzaj budynku a nawet pomieszczeń rządzi się swoimi prawami i wymaga ostrożnego podejścia. Projekt gabinetu stomatologicznego nie jest tutaj żadnym wyjątkiem, co więcej – wymaga szczególnej kreatywności w łączeniu kilku różnych styli na raz. W przychodni dentystycznej (i właściwie każdym innym przybytku związanym z medycyną i leczeniem), niektóre pomieszczenia wymagają sterylności, jasnego światła i wyeksponowania sprzętu medycznego, ale jednocześnie każdy pokój powinien zawierać jakieś elementy ciepła i komfortu. Kolorystyka szafek, grafika, oświetlenie i wybór krzeseł łączą różne przestrzenie dentystyczne i zwiększają poczucie komfortu pacjentów oraz ich zaufania do personelu placówki.

Przestrzeń dla pracowników

Chociaż pacjent jest zdecydowanie najważniejszą osobą w gabinecie dentystycznym, to jednak nie jedyną. Chory może nigdy nie zobaczyć zaplecza przychodni stomatologicznej, ale jej pracownicy, którzy spędzają większość swojego czasu w tym miejscu, zasługują na pewien poziom komfortu. Odpowiednie wyposażenie pokoi typu break room zwiększa morale pracowników i przyczynia się do stałego poziomu ich produktywności. Dobry projekt gabinetu stomatologicznego powinien brać pod uwagę strefę odpoczynku pracowników, a zorganizowanie jej wcale nie musi być specjalnie trudne - wystarczy zastosować w niej standardowe elementy poczekalni, takie jak urozmaicone opcje siedzenia, ciepłe oświetlenie i wielofunkcyjne blaty.

Wyposażenie pokoju do zabiegów

Oczywiście sednem każdego projektu gabinetu stomatologicznego jest jego przestrzeń robocza. Pomieszczenie do badań, które łączy w sobie komfort ze sterylnością, dodatkowo zwiększa prestiż gabinetu dentystycznego. Wybierzmy taborety, siedzenia dla gości, stoły i meble, które będą odzwierciedlać ciepło poczekalni. Pacjent może spędzić kilka dodatkowych minut czekając w pokoju egzaminacyjnym po opuszczeniu poczekalni. projekt gabinetu dentystycznegoMeble tutaj mogą wyeliminować lub pogorszyć niepokój podczas jego wizyty. Szukajmy rzeczy z przyjemnymi wzorami, kolorystyką oraz motywami. Przykłady obejmują tutaj głównie elementy dekoracyjne, takie jak obrazy, wazony i stojaki na czasopisma, które dodają wizualnej różnorodności i odwracają uwagę pacjentów od sprzętu medycznego znajdującego się w innym miejscu tego pomieszczenia. Odpowiednie meble, oświetlenie, dostępność i wykończenia stworzą spójny projekt, którego myślą przewodnią powinno być dobre samopoczucie wszystkich pacjentów. Potrzebujesz projektu gabinetu stomatologicznego? Sprawdź tutaj: http://www.biodent.com.pl/projekt-gabinetu-od-a-do-z/.