Firma DJI to obecnie królowa na dronowym podwórku. Obecnie jej produkty zajmują 70 procent rynku dronów. Marka została założona 13 lat temu przez Franka Wanga, który jest w pierwszej czterdziestce na liście najbogatszych Chińczyków.

Pierwszy popularny dron

drony DJI

Pierwszym najpopularniejszym dronem marki DJI był Quadrocopter Phantom który, dzięki swojej przystępności oraz łatwości w obsłudze skradł serce ludzi i stał się najbardziej rozpoznawanym dronem na świecie.

Od czego zacząć?

Swoją przygodę z dronami DJI warto zacząć od przeznaczonego do tego modelu, czyli Spark. Został on stworzony specjalnie dla osób początkujących w sferze nagrywania filmów za pomocą tych urządzeń. Spark jest poręczny i przyjazny w obsłudze, co ułatwia korzystanie z niego. Sprawdzi się on również jako prezent dla miłośnika takich technologii. Jego cena wynosi od około 1900 złotych do nawet 2700. Wszystko zależy czy wybierzemy ofertę z dodatkowymi ulepszeniami, czy nie.

Coś dla bardziej wymagających

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości nagraniach, ale nie chcemy zabierać ze sobą w podróż dużego sprzętu, to drony DJI są w stanie te wymagania spełnić. Z odpowiedzią przychodzi model DJI Mavic Pro, który jest niewielkich rozmiarów, wyposażony w kamerę, umożliwiającą nagrywanie filmów w 4K, co jest obecnie bardzo pożądane.

Najczęściej wybierane

Najczęściej wybierane drony DJI to te z modelu Phantom. Występują one w różnych rodzajach, przez co każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Przedziały cenowe także są różne. Od 2000 złotych do nawet 36000. Jest to gratka dla profesjonalistów, jak również dla zwykłych użytkowników, chcących się z dronami bliżej zapoznać.

Dla konkretnych potrzeb

Różne osoby mają różne potrzeby, ale na to DJI także znalazło sposób, tworząc model Matrice 200, który występuje w wielu wariantach, co pozwala na wybór urządzenia pod własne wymagania. Matrice 210 RTK V2 to sprzęt posiadający liczne udogodnienia np. omijanie przeszkód przy pomocy systemu FlightAutonomy, oświetlenie antykolizyjne i wiele innych. Jest to najlepszy model z tej wersji, jednak do wyboru pozostaje szereg innych, które odpowiedzą na potrzeby klienta.

Przyszłość

Drony DJI non stop powstają. Nie sposób nacieszyć się jednym, gdyż niedługo powstanie nowy. Firma nie zwalnia tempa. Zamiast tego powiększa swoje imperium, stając się pewnego rodzaju monopolistą na rynku. Czołowymi produktami DJI są drony z serii Phantom, serii Matrice, serii Spark oraz Mavic, a także koptery rolnicze serii Agras, które służą do spryskiwania upraw.