Trudno byłoby wskazać osobę, której nie zależy na własnym zdrowiu. Na co dzień bardzo często zapominamy jednak o właściwej, odpowiednio zbilansowanej diecie. Dlatego też warto byłoby rozważyć zastosowanie diety oczyszczającej organizm. Jeżeli oczyszczające diety jednodniowe to dla nas za mało, przetestujmy dietę, która trwa pięć dni. Dzięki niej jesteśmy w stanie zyskać dużo więcej niż dzięki diecie trwającej jeden dzień.

Na czym miałaby polegać dieta trwająca pięć dni?

dieta 5 dniowa

Zwolenników pięciodniowej diety oczyszczającej nie brakuje. Dieta 5 dniowa polega na spożywaniu przez cały czas jej trwania określonego pokarmu lub napoju.  Jeżeli chodzi o napoje, co do zasady przez całe pięć dni możemy popijać jedynie wodę mineralną, najlepiej niegazowaną. Jeśli nie wiemy w jaki sposób przeprowadzić taką dietę, możemy posiłkować się wskazówkami znalezionymi w internecie. Warto zajrzeć również do książek poświęconych zdrowemu odżywianiu i detoksykacji organizmu. Oczywiście można również poprosić o pomoc dietetyka lub specjalistę medycyny naturalnej. Niestety, mimo że diety kilkudniowe mają wiele rozlicznych zalet nie każdy będzie mógł je zastosować. Co do zasady diecie oczyszczającej mogą poddawać się tylko osoby zdrowe. Jeżeli coś nam dolega, warto przed zastosowaniem diety poradzić się lekarza pierwszego kontaktu lub właśnie dietetyka.

Dieta oparta na jajkach, a może na warzywach?

Dieta 5 dniowa

może przynieść nam różne rezultaty. Dzięki niej możemy schudnąć oraz oczyścić nasz organizm z toksyn, które w nim zalegają. Jedną z najpopularniejszych diet pięciodniowych jest dieta jajeczna. Polega ona na spożywaniu jajek na śniadanie, obiad i kolację. Jajkom może towarzyszyć niewielka ilość tłuszczów, takich jak na przykład oliwa z oliwek. Podczas trwania tej diety można również spożywać niektóre rodzaje warzyw w niewielkich ilościach. Jajka muszą jednak pochodzić od kur z wolnego wybiegu. Nie należy również przedłużać diety, bo może przynieść negatywne skutki zdrowotne. Dieta 5 dniowa może opierać się również na spożywaniu warzyw. Bardzo popularna dieta warzywna polega na spożywaniu przez całe pięć dni zup warzywnych. Należy jeść je wtedy, gdy odczuwamy głód. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o tym, aby się nie przejadać. Wówczas efekty diety mogłyby zostać zaprzepaszczone. Niektóre diety zamiast zup warzywnych zalecają koktajle. Podstawą każdej diety kilkudniowej jest również wypijanie sporej ilości płynów. Trzeba bowiem zaznaczyć, że warzywa zawierają mnóstwo błonnika, który mógłby zalegać w naszych jelitach, gdybyśmy nie pili odpowiedniej ilości wody.