W naszym społeczeństwie rośnie świadomość na temat zdrowego odżywiania. Wszyscy chcemy jeść to, co wartościowe,a dzięki temu każdego dnia dostarczać organizmowi składników odżywczych. To naturalne potrzeby, bowiem jedzenie stanowi nasze paliwo i dodaje nam energii. Dobrze jest więc wybierać to, co stanowi zdrową alternatywę dla produktów przetworzonych i pustych kalorii.

Znaczenie świeżych owoców i warzyw w jadłospisie

  smoothieDobrze jest wybierać świeże warzywa i owoce, z których możemy przygotować mnóstwo wartościowych posiłków. W świeżych owocach drzemie duży potencjał. Mogą one stanowić bazę do wielu koktajli. Niektórzy przekonali się jak pyszne może być samodzielnie przygotowane smoothie. Możemy użyć do niego truskawek, bananów, awokado i wszystkich owoców, które przyjdą nam do głowy. Słodki smak dobrze zniweluje cytryna, która sprawi, że będzie to koktajl orzeźwiający. Osoby, którym zależy na wartościach odżywczych, często dodają  jarmużu lub szpinaku, które mają mnóstwo żelaza, witamin i mikroelementów. Warto dodawać do owocowych koktajli niewielką ilość przypraw, które znacznie podnoszą ich walory smakowe i odżywcze. Dzięki temu każdy może znaleźć to, co będzie odpowiedzią na jego upodobania smakowe. Niektórzy często są zaskoczeni tym, jak bardzo syte są owocowe potrawy. Możemy również dodać do nich jogurtu naturalnego lub kefiru, który pozytywnie wpłynie na żołądek i pracę jelit. Coraz więcej osób stara się wybierać ekologiczne produkty w sprawdzonych sklepach.  

Koktajle owocowe - zdrowa przekąska na każdy dzień

  Smoothie przygotowuje się błyskawicznie, a potrzebny będzie nam do tego blender kielichowy lub inne urządzenie, które bardzo dobrze rozdrobni owoce. Możemy dodać do niego kostek lodu. Będzie to bardzo orzeźwiające, zwłaszcza latem. Dobre rezultaty przynosi również dodanie kilku listków mięty.  Część osób lubi eksperymentować w kuchni i dlatego nie obawiają się dodawać różnych produktów, aby poznać ich smak. Dla bardziej zabieganych coraz więcej sklepów oferuje sprzedaż gotowych koktajli pełnych wartościowych składników, np. tutaj https://foodsbyann.com/pol_m_Zdrowe-przekaski_Smoothie-163.html Dzięki takiemu urozmaiceniu nasza dieta jest bogata w wartości odżywcze, które dobrze wpłyną na nasze zdrowie, wygląd skóry, włosów i paznokci. Dobrze jest również kształtować w dzieciach pozytywne zwyczaje związane z przygotowywaniem posiłków i zachęcać je do współpracy w kuchni. Z pewnością będą zadowolone, że mają swój udział w takim praktycznym zadaniu. Warto kupować owoce ze sprawdzonego źródła, gdzie mamy gwarancję jakości i świeżości produktów. Dotyczy to również warzyw. Przygotowując samodzielnie napój, mamy pewność, że wypijemy wartościowy koktajl, który doda nam energii. To świetny pomysł na drugie śniadanie do pracy.