Termofory dla maluchaJak nazywa się najlepszy przyjaciel świeżo upieczonych rodziców? Oczywiście odpowiedzi jest wiele, zaczynając od walizki z pieniędzmi, a kończąc na termoforze. Termoforze? A co takiego - mogą spytać niektórzy. Otóż to urządzenie służące do ogrzewania dowolnego miejsca na ciele (oraz generalnie innych obiektów) za pomocą worka wypełnionego gorącą wodą. Materiał z którego wykonany jest worek z jednej strony przeciwdziała oparzeniom, a z drugiej strony pozwala na utrzymanie się ciepła wewnątrz pojemnika na dłuższy okres czasu. W dalszej części artykułu zostanie wyjaśnione, dlaczego zatem termofor jest takim przyjacielem opiekunów noworodka (i generalnie dziecka).

Zastosowanie termoforu

termofory dla dzieci

Kolka, która jest spowodowana kurczeniem się mięśni brzucha, które znajdują się w jelicie czy drogach żółciowych. Ciepło natomiast pozwala rozkurczyć mięśnie. Zatem chcąc przeciwdziałać kolce małego człowieka można po prostu przyłożyć rozgrzany termofor, który doprowadzi do tego, że mięśnie maluszka rozluźnią się i problem zniknie. Jednak to nie jedyne zastosowanie termoforu dla dzieci. Coraz częściej na rynku pojawiają się termofory w ciekawych kształtach, duży ich wybór znajdziemy m.in. na stronie: https://ilovegrain.com/pl/139-termofory-dla-dzieci. Termofor może być przydatny również w przypadku leczenia wszelkich schorzeń wymagających użycia ogrzania punktowego (urazy, problemy z układem moczowym itp.) Łatwo z tego wyciągnąć wniosek, że ciepło, które generuje termofor w połączeniu z walorami estetycznymi da dziecku poczucie bezpieczeństwa. Niestety na tym poczuciu nie można poprzestawać bowiem zdarza się, że gumowy termofor ulega rozszczelnieniu i tym samym gorąca woda, która się w nim znajduje może oparzyć dziecko. Zaleca się zatem ostrożność w użytkowaniu.

Suchy termofor

Suchy termofor jest nieco bardziej wszechstronny. Zasadnicza różnica polega na braku cieczy w termoforze suchym. W miejsce zbiornika z wodą został zastosowany wkład, do którego należy włożyć pestki wiśni. W zależności od potrzeby wkład można podgrzać lub zmrozić. Zmrożony termofor dla dzieci otwiera możliwość łagodzenia bólu oraz obniżenia temperatury ciała. Pozbawiony ryzyka nieszczelności termofor jest w 100% bezpieczny dla dziecka.

Jak wybrać dobry termofor?

Jak powyżej udowodniono termofor dla dziecka jest wielkim sprzymierzeńcem rodzica. Pytanie teraz brzmi jak dobrać termofor, żeby nie podjąć złej decyzji. Termofory są generalnie jednorodnym wynalazkiem: dwa powyżej wspomniane suche i zwykłe są raczej przeważającym produktem. Należy zawsze brać poprawkę na jakość materiału, co może mieć szczególnie ważne skutki w przypadku tych termoforów dla dzieci które są wypełniane gorącą wodę. Nie należy oszczędzać na jakości wykonania, a też samo urządzenie nie jest drogie. Jego cena mieści się w przedziale do 100 złotych. Podobnie należy mieć na uwadze, że używanie suchego termoforu będzie wiązało się z większymi wydatkami stałymi - bowiem pestki wiśni w końcu się zużywają. Istnieją również termofory żelowe, które wymagają każdorazowego podgrzania żelowego wkładu oraz elektryczne wymagające połączenia z prądem.