Wszystkie obowiązki zawodowe, społeczne, czy też szkolne zabierają nam mnóstwo czasu, którego niewiele pozostaje na szeroko rozumianą rozrywkę. Dlatego też nadchodzący weekend powinien być dobrze zaplanowany. Podobnie jest z urlopem. Wybierając się na wymarzone, wakacje zawsze staram się ułożyć harmonogram każdego dnia. Dzięki temu, jestem w stanie wykorzystać wolny czas jak najlepiej. Co zrobić, aby urlop został nam w pamięci jak najdłużej? Oto kilka wskazówek!\

Wędrówki

To jedna z moich ulubionych form aktywnego wypoczynku. Odwiedzając nowe, ciekawe kraje, warto wyjść poza obręb hotelu. Tajemnicze miejsca najlepiej zwiedza się na pieszo z aparatem w ręce. Takie wakacje najlepiej się wspomina! Zaletą pieszych wędrówek jest także cena. To nic nie kosztuje, a zapewnia nam wiele wrażeń.

Basen

W gorące, letnie dni pobyt na termach jest idealnym rozwiązaniem. Jest to także świetny sposób na relaks. Wypad na basen może być też ukojeniem dla zmęczonych nóg. Gdy wybieram się w góry, zawsze jeden dzień przeznaczam na kąpiel i masaż.

Rower

Kolejny genialny sposób na spędzenie czasu w górach i nie tylko! Wiele szlaków jest przyjaznych rowerzystom, dzięki temu całe rodziny chętnie wybierają ten sposób na spędzenie wolnego czasu. Poza tym warto podkreślić, że jazda na rowerze to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Wspinaczka

To coś dla miłośników sportów ekstremalnych. Mimo, że sama jeszcze tego nie próbowałam, to wpisałam to na listę rzeczy do zrobienia. Wspinając się na skałki uruchamiamy mięśnie każdej partii ciała. Zanim jednak zdecydujesz się na górską wspinaczkę, poćwicz na ściankach. Jest to trudny sport i nie każdy się w nim odnajduje.

Tenis

W wielu miastach latem otwierane są korty tenisowe. Dlatego też tenis jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie aktywnej soboty w mieście. Nie trzeba też martwić się zbytnio sprzętem, ponieważ można go wypożyczyć na czas gry. Na korty zawsze zabieram ze sobą koleżankę, z którą chcę spędzić trochę czasu i przy okazji pozbyć się niepotrzebnych kalorii.