Jako miłośniczka sportu próbowałam w życiu wielu ciekawych dyscyplin. Dzięki temu nie tylko aktywnie spędzam czas wolny, ale również dbam o kondycję fizyczną. Świetnym pomysłem na dbanie o swoje zdrowie jest również siłownia. To tam tworzy się idealna sylwetkę oraz zapewnia świetnie samopoczucie. Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze starcza nam czasu na chodzenie do klubów fitness, dlatego postanowiłam zainwestować we własny sprzęt sportowy, z którego korzystać można w domu. Oto kilka sprawdzonych przeze mnie sprzętów do ćwiczeń.

Stepper

Jest to jeden z lepszych sprzętów, który zapewnia nam szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Jego działanie wpływa na każdą partię ciała, a więc wszystkie mięśnie są aktywne. Poza tym, że gubimy zbędne kilogramy, to wzmacniamy całe swoje ciało. Sprzęt ten najbardziej wpływa na pośladki, uda oraz łydki. Więc jeśli chcesz popracować nad tymi częściami ciała, wybierz stepper.

Orbitrek

Jest to kolejny genialny przyrząd, dzięki któremu łatwiej jest pozbyć się kalorii. Ponadto, wzmacnia on mięśnie nóg i modeluje łydki oraz uda. Jest on także idealny do wykonywana ćwiczeń cardio. Korzystając z tego sprzętu do ćwiczeń można odnieść wrażenie, że wykonuje się ćwiczenia na rowerku. Efekt jest niemalże ten sam.

Hantle

Są one najbardziej popularne i dostępne na każdej siłowni. Hantle dostępne są z różnym obciążeniem. Sprawia to, że każdy może dopasować je do swoich potrzeb oraz możliwości. Ćwiczeń, które wykonać można z tym sprzętem jest mnóstwo, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Dzięki hantlom wzmocnić można swoje ramiona, a nawet pośladki oraz łydki.

Skakanka

Jest to mniej doceniany sprzęt sportowy, choć wspaniale sprawdza się również w domu. Przy regularnym stosowaniu skakanki zauważyłam wspaniałe rezultaty. Wykorzystanie jej kształtuje całe ciało, ponieważ wszystkie partie zaangażowane są w wykonywanie ćwiczeń. Wykorzystując tak łatwy w obsłudze sprzęt poprawiamy swoją kondycję ruchową oraz zrzucamy niepotrzebne kalorie.