Z terminem dieta spotkałam się już dawno temu. Nie musi on oznaczać jedzenia jedynie sałaty przez cały dzień. Rodzajów diet jest wiele i każda z nich wpływa na coś innego i po każdej z nich oczekiwać możemy innych efektów. Chodząc na siłownie można spotkać ludzi, którzy chcą przybrać na masie, ale i takich, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy. Lista posiłków powinna być też rozróżniona ze względu na płeć. Ciekawe przepisy znaleźć możemy na wielu stronach internetowych, jednak warto się również zastanowić, który typ diety będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Typy diet dla kobiet

Pierwszym i jednocześnie najbardziej popularnym rodzajem diety, jest odchudzająca lub inaczej redukcyjna. Sama wielokrotnie ją stosowałam, z większym lub mniejszym efektem. Dieta ta zawiera składniki niskokaloryczne i skierowana jest do kobiet, które chcą schudnąć. Wybierając jakąkolwiek dietę musimy wiedzieć, że każdy organizm jest inny, a więc powinna ona być zindywidualizowana. Aby uzyskać idealny plan posiłków, zawsze starałam się korzystać z rad profesjonalistów, czyli dietetyków. Dzięki ich pomocy, osiągałam wymarzony efekt. Dieta ta powinna zawierać białko, zdrowe tłuszcze i małą ilość węglowodanów. Innym typem diety dla kobiet, jest ta na przytycie. Choć wielu może to dziwić, istnieją kobiety, które bardzo chcą przybrać na wadze. Dieta ta powinna być bogata w kaloryczne produkty, które pozwolą na szybsze przybranie kilogramów.

Typy diet dla mężczyzn

Wbrew pozorom, tych rodzajów diet jest więcej. Mogą one oczywiście być również wykorzystywane przez kobiety, choć częściej sięgają po nie właśnie mężczyźni. Pierwszy rodzaj, to dieta na masę. Wielu mężczyzn, którzy wybierają ten typ diety, spotkałam na siłowni. Chcą oni zbudować idealna sylwetkę, do czego niezbędna jest właściwa masa w pierwszych fazach ćwiczeń. Innym rodzajem jest dieta na masę z ograniczeniem przyrostu tkanki tłuszczowej. Dieta ta jest uboga w węglowodany, które odkładają się w organizmie w postaci tłuszczu. Kolejną dietą przeznaczoną dla mężczyzn jest redukcyjna oraz redukcyjna z oszczędzaniem tkanki mięśniowej. Zapewnia ona utratę tłuszczu, a nie mięśni, co jest niezwykle istotne, jeśli chce się posiadać idealną budowę ciała.