BIO sera do twarzyPrzez wiele lat kobiety wierzyły, że wystarczy zwykły krem nawilżający i sprawa pielęgnacji twarzy jest załatwiona. Wraz z rozwojem kosmetyki rosła też świadomość kobiet odnośnie dbania o twarz, zatem segregacja kremów na przeciwzmarszczkowe, czy przeznaczone do konkretnych typów cery stała się normą. Idąc dalej tym tropem do kremów podczas pielęgnacji dołączyło serum.

  Skoro rośnie świadomość to większość kobiet wie, że najlepsze są naturalne kosmetyki dlatego obecnie najpopularniejsze są bio sera do twarzy. Przez długi czas wiele kobiet sądziło, że te dwa kosmetyki czyli kremy oraz bio sera do twarzy można było stosować zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to najlepszy pomysł oraz wiedzieć dlaczego.  

Czym się różni serum od kremu?

Na początek warto poznać różnice pomiędzy tymi kosmetykami. Bio serum do twarzy to przede wszystkim kosmetyk o innej konsystencji. Kremy są gęste, natomiast serum jest bardziej płynne, bardziej oleiste. Kolejną różnicą, jest zawartość składników w bio serach do twarzy jest większa koncentracja składników aktywnych niż w kremach. Serum działa również aktywniej od kremów i co bardzo istotne nie stosuje się ich bez przerwy jak kremów i nie w każdym wieku.

  Jak stosować serum do twarzy? Dla cery najlepiej jest jeśli stosuje się bio sera do twarzy czasowo. Co to oznacza? Najprościej tłumacząc robi się kilka razy w roku serie po 2-3 tygodnie, po czym powinna nastąpić przerwa. To trochę jak z lekami, jeśli stosujemy je za długo organizm się do nich przyzwyczaja i już nie działają tak skutecznie. Dokładnie tak samo jest z serum do twarzy. Aby miało optymalną skuteczność trzeba robić przerwy. Do tego trzeba dobrać odpowiednie serum. W zależności od tego, czy potrzebujemy serum przeciwzmarszczkowego, nawilżającego, czy łagodzącego przebarwienia musimy wybrać inny kosmetyk. Serum nie może także stosować każdy. Wiele z nich jest przeznaczone dla kobiet powyżej 35 roku życia. Delikatne serum można stosować już wcześniej, ale tylko jeśli jest wyraźne wskazanie na etykiecie, że nie ma ograniczeń wiekowych. Na koniec warto wiedzieć że stosując serum nie wolno zapominać o kremach do twarzy. Na oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć serum, odczekać aż się wchłonie a na koniec posmarować twarz kremem. Krem zapobiegnie zbyt szybkiemu uwalnianiu na zewnątrz składników aktywnych i zachowa odpowiednią wilgotność skóry twarzy. Warto zatem pamiętać, że serum do twarzy to kosmetyk nie tylko skuteczny, ale także wymagający. Wymagający odpowiedniego zastosowania i przede wszystkim znajomości produktu. Planujesz zakup serum? Zajrzyj tutaj https://avebio.pl/bio-sera