Bez wątpienia obok specjalnych olejków i ręczników podstawowym asortymentem każdej osoby, które profesjonalnie zajmuje się sztuką masażu, są specjalne łóżka do masażu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w taki mebel wyposażyły się również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Dlaczego warto?

Z łóżek do masażu można zrezygnować na rzecz innych powierzchni typu kanapy, stoły czy zwykłe łóżka do spania, jednak jest to wielce niepraktyczne i uniemożliwia prawidłowe prowadzenie czynności. Praca masażysty jest bardzo skomplikowana, dlatego aby w pełni dobrze wykonywać nierzadko bardzo zaawansowane ruchy, musi mieć do tego odpowiedni sprzęt. Takie właśnie są łóżka do masażu, które bez wątpienia pozwalają na wszystkie konieczne manewry.

Lekkie i wygodne w transporcie

łóżka do masażuW przypadku łóżek do masażu nie można by nie wspomnieć o ich łatwym przenoszeniu. Sprzęt wykonany jest z niezwykle lekkich składanych elementów, które po odpowiednim skompresowaniu pozostają wielkości walizki. Tak złożone łóżka do masażu można z powodzeniem przenosić w ręce, wozić w samochodzie, a nawet komunikacji miejskiej. Warto zwrócić uwagę, że przy całej swojej lekkości, konstrukcja po rozłożeniu pozostaje bardzo pewna i stabilna, a co za tym idzie, mogą na niej leżeć nawet cięższe osoby. Na rynku łóżek do masażu znajdziemy bardzo wiele, jednak istnieje jeden model wiodący, który składa się z 3 segmentów. Ewentualnie konstrukcja może być również doposażona w specjalną poduszkę pod głowę lub inne wałki, które nie tylko zadbają o wygodę osoby masowanej, ale także ułatwią prace masażyście. Wierzch materaca został wykonany ze specjalnego łatwo ścieralnego tworzywa, które z powodzeniem może wchodzić w kontakt z różnego rodzaju olejkami i kremami do masażu. Po zakończonym zabiegu wystarczy zdezynfekować i przetrzeć powierzchnie za pomocą specjalnych detergentów i łóżko do masażu jest wtedy gotowy dla następnego klienta.Z łóżek do masażu korzysta się w głównej mierze w salonach masażu, gabinetach rehabilitacyjnych, lekarskich oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest ułożenie pacjenta w pozycji na wznak. Łóżka do masażu z powodzeniem mogą być również wyposażeniem masażysty, który jest mobilny i dojeżdża do domów swoich klientów. To zdecydowanie przydatny sprzęt, który pozwoli na w pełni profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków. To asortyment, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby zajmującej się profesjonalnie sztuką masowania.