Kawa to wyrób uwielbiany przede wszystkim za niesamowity aromat oraz właściwości pobudzające. Bariści i wykwintni kawosze z pewnością znają wiele technik parzenia ziaren kawy, by osiągnąć jej niesamowity smak. Kawę można zatem pić rozpuszczalną, sypaną, espresso czy z ekspresu Saeco.

Przeprowadzone w ostatnich latach badania wskazują jednak na gro innych właściwości ziaren kawy, które mogą być pozytywne nie tylko dla zdrowia, ale też i dla urody. Kawa, oprócz kofeiny, zawiera również antyoksydanty oraz ważne dla zdrowia pierwiastki, takie jak wapń, potas czy magnez. Dobroczynny skład sprawia, że jest coraz częściej wykorzystywana również do produkcji kosmetyków czy lekarstw.

Upiększająca moc kawy

SaecoPijąc codzienną kawę z ekspresu Saeco, często nie zdajemy sobie sprawy, jak jej ziarna czy znienawidzone fusy mogą wpływać na poprawę wyglądu cery. Kofeina nie tylko pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, pozwalając odpowiednio się skupić, ale również dobroczynnie oddziałuje na mikrokrążenie w skórze, dlatego nic dziwnego, że można ją znaleźć w składzie wielu kosmetyków. Kofeina jest również istotnym składnikiem kremów pod oczy, ponieważ wpływa na pobudzenie krążenia w naczynkach włosowatych skóry, przez co rozszerza je, poprawiając przy tym przepływ krwi, co niweluje nieestetyczne cienie pod oczami. Dodatkowo, ziarna kawy często stosuje się jako podstawowy komponent balsamów ujędrniających i wyszczuplających, ponieważ hamują one powstawanie nowych komórek tłuszczowych.

Kawa dla umysłu

Kofeina zawarta w kawie oddziałuje na korę mózgową oraz ośrodkowy układ nerwowy. Dzięki temu stymuluje przepływ większej ilości neuronów, co dobroczynnie wpływa na poprawę zdolności poznawczych, komunikacyjnych, a nawet pamięciowych. Warto również dodać, że ziarna kawy wpływają również na poprawę samopoczucia, poprzez zmniejszenie zmęczenia (również psychicznego), jak i poprawę koordynacji fizycznej.

Jak można zatem zauważyć, picie kawy posiada wiele zalet dla naszego organizmu. Ważne jednak, aby napój tego rodzaju był odpowiednio przygotowywany i dobrej jakości. Ekspresy do kawy firmy Saeco, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, pozwolą na wydobycie najlepszych, kawowych właściwości.