Życie w dużych aglomeracjach wymusza na nas konieczność przemieszczania się. Jednak istnieją niekonwencjonalne sposoby poruszania się tanio oraz sprawnie. Przyjrzymy się jednemu z nich.

Dlaczego jest to metoda warta rozważenia?

Kobieta na deskorolceDeskorolka to bardzo dobre rozwiązanie na uniknięcie zatłoczonej komunikacji miejskiej w ciepłe dni. Przemieszczanie się w ten sposób dostarczy nam codzienną dawkę ruchu, co jest niezwykłe przydatne, gdy większość dnia spędzamy przy biurku. Dodatkową zaletą deskorolki, jest jej niewielki rozmiar. W każdej chwili możemy wziąć ją pod pachę lub do plecaka i np. wsiąść do autobusu. Takiej swobody nie dostarczają nam inne środki komunikacji takie jak rower czy samochód. Kolejną zaletą jest niski koszt zakupu i eksploatacji. Znacznie mniej musimy wysiłku włożyć w jej utrzymanie oraz nie zajmuje ona wiele miejsca. Można ją przechowywać nawet w pokoju.

Czym się kierować przy wyborze modelu?

Na rynku mamy dostęp do wielu modeli i rodzajów deskorolek. Zdecydowanie najlepszą z nich jest deskorolka pennyboard. Wykonana jest z polipropylenu, dlatego jest znacznie lżejsza od desek wykonanych z drewnianej sklejki. Posiada ona mocny deck, który amortyzuje nierówności chodnika oraz zapewnia dobrą przyczepność. Unikalną cechą tych desek jest również to, że można na nich jeździć boso. Posiadają też na końcu charakterystyczne wygięcie, dzięki czemu można wygodniej poruszać się po mieście. Kolejną cechą deskorolki pennyboard są kauczukowe kółka. Zapewniają szybką i płynną jazdę oraz dostępne są w najrozmaitszych kolorach. Dlatego nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Poza tym jest ona bardzo wszechstronna, ponieważ nadaję się do prostej jazdy, jak i zabaw wyczynowych na skateparku. Dlatego możemy z niej korzystać bez obaw, że zostanie uszkodzona.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zawodowcami, czy amatorami skateboardingu, zakup deskorolki pennyboard jest ciekawym środkiem lokomocji mający wiele zalet. Warto go wypróbować, być może odkryjemy w ten sposób nowe hobby.