Piękny uśmiech – niektórym się go zazdrości, myśląc, że wystarczy regularnie szczotkować zęby. Wbrew pozorom niekiedy zębom trzeba pomóc bardziej niż tylko przed dostarczanie fluoru. Zarówno dzieci, jak i dorośli w pewnym momencie życia mogą usłyszeć od dentysty, że „czas na aparat”. Na początku pojawia się strach (głównie u dzieci) oraz wizja sporych wydatków (to już domena dorosłych). Jednak aparaty ortodontyczne są potrzebne, można je traktować jako zło konieczne, chociaż takie podchodzenie całkowicie mija się z celem.

Piękny uśmiech to praca

Aparaty ortodontyczneUśmiech to nie tylko białe „ząbki” to przede wszystkim równe zęby. Aparaty ortodontyczne, chociaż mogą być uciążliwe w początkowych fazach, zapobiegają poważnym wadom zgryzu. Jeśli pierwsze oznaki nie zostaną skorygowane za młodu, to można być pewnym, że gdy będzie się już dorosłym, aparat ortodontyczny w końcu nas dopadnie. Czy trzeba się bać? Nie. Współczesna stomatologia jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Im wcześniej skorzysta się z opcji korekcyjnych tym mniejsze problemy oraz wydatki czekają nas w przyszłości. Fakt, aparat ortodontyczny trzeba będzie nosić przez dłuższy czas i okazjonalnie pojawiać się na dokręcenie elementów, by zgryz był równy. Mimo chwilowych przestojów i posiadania przysłowiowej „szyny” na zębach cały trud jest tego warty. Rozchodzące lub uciekające w bok zęby nadwyrężają swoich sąsiadów. W rezultacie w przyszłości próchnica rozwija się szybciej w trudno dostępnych miejscach, zęby potrafią boleć częściej, a gdy przychodzi do usuwania źle rosnącego zęba to można bardzo wycierpieć zabieg na fotelu.

Aparat korzyścią dla pacjenta

Im wcześniej założy się aparat ortodontyczny tym lepiej. Wiele osób boi się pytać dentysty, czy potrzebują tego rodzaju pomocy – z prostego faktu, że aparaty ortodontyczne są demonizowane i wpływają ujemnie na estetykę. Nie jest to prawdą – aparaty ortodontyczne estetyce oraz co najważniejsze zdrowiu zębów pomagają. Warto spytać się lekarza czy jest potrzeba założenia aparatu ortodontycznego. Istotne jest to szczególnie w przypadku dzieci, którym „zdrowy” zgryz ciągle się kształtuje. One aparatu nie będą musiały nosić długo, a wszelkie nieprawidłowości mogą zostać szybko zaleczone. Z kolei im dłużej kwestia aparatu ortodontycznego będzie pomijana, tym większa szansa, że w przyszłości dziecko będzie miało niemały problem oraz wydatek. Cenowo aparaty nie są aż tak drogie – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę koszty napraw różnych potencjalnych problemów, które mogą wyniknąć (i najprawdopodobniej wynikną) w przyszłości. Koszty te mozemy dodatkowo obniżyć poprzez zrobienie zakupów sklepie Jetpik.pl.