Czy kiedykolwiek miałeś problem ze skórą atopową lub zetknąłeś się z alergią skórną? Jeśli tak to doskonale zdajesz sobie sprawę, jak bardzo nieprzyjemne może być posiadanie skóry skłonnej do uczuleń. Niestety coraz częściej powstają produkty, które są przyczyną wielu alergii skórnych. Jedną z nich może być wypróbowanie po raz pierwszy nowego jedzenia, niesprawdzony antybiotyk przepisany od lekarza lub zbyt długie spędzanie swojego czasu na słońcu. Każda z wymienionych rzeczy może przyczyniać się do problemów skórnych, których wolelibyśmy uniknąć. Jak zatem zadbać o skórę, która wymaga od nas szczególnej pielęgnacji?

Witaminy

Witaminy dla alergikówNajlepszym sposobem, na zmniejszenie zaczerwienienia na skórze jest sposób działania od wewnątrz naszego ciała. W tym przypadku świetnym sposobem na złagodzenie zaczerwienień będzie zażywanie wapna. Suplement zawierający wapń pomaga w uszczelnianiu naczyń krwionośnych, co pozwala nam na zmniejszenie obrzęków. Przed zakupem leku warto sprawdzić jego skład, aby nie posiadał substancji, na które możemy być uczuleni. Na rynku znajdziesz wiele postaci wapna, jak tabletki musujące lub tabletki do połykania. Poza tym jest to sprawdzony sposób na problemy skórne, polecany przez nasze mamy, jak i babcie. Zalecamy jednak, aby dla bezpieczeństwa w trosce o nasze zdrowie skonsultować dany lek z farmaceutom.

Naturalne kosmetyki

Posiadając stan zapalny skóry, należy ograniczyć pielęgnacje skóry nowymi kosmetykami. Nieznany kosmetyk z dodatkowo niesprawdzonym składem może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Jeśli koniecznie chcemy zadbać o naszą skórę od zewnątrz, polecamy kosmetyki dla alergików, które znajdziesz w każdej aptece. Kosmetyki dla alergików są tworzone zazwyczaj z naturalnych substancji oraz składników, które nie przyczyniają się do dalszych uczuleń, wręcz przeciwnie- łagodzą przyczyny alergii skóry. Należy jednak pamiętać, aby stawiać na sprawdzone środki, oraz nakładać ich minimalną ilość na powierzchnię skóry.

Moc ziół

Wiele znanych, popularnych ziół sprawdzi się w walce z alergią skóry. Jednym z nich jest kojący oraz koi podrażnioną strefę naszego ciała. Jak już się domyślacie, jest to rumianek pospolity, który w postaci naparu działa cuda, szczególnie dla różnych rodzajów podrażnień. Łagodzi również uczucie swędzenia oraz chamazulen, który jest zawarty w rumianku, posiada działanie antyalergiczne. Jednak osoby ze szczególnie wrażliwą skórą, mogą mieć również na niego uczulenie. Polecamy sprawdzić jego działanie na małym fragmencie skóry, aby uniknąć ewentualnych obrażeń z nim związanych.