Moda na zdrowy styl życia opanowała już prawie cały świat. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, które mają nie tylko smakować, ale pomagać w leczeniu wielu popularnych schorzeń.

Sok NFC

Sok NFC to nic innego, jak napój ze świeżo wyciskanych owoców, które pochodzą ze sprawdzonego i (najczęściej ekologicznego) źródła. Zdrowe soki nie zawierają żadnych barwników ani polepszaczy smaku, co sprawia, że ich termin do spożycia jest stosunkowo krótki. W zależności od użytych owoców lub warzyw sok tłoczony bogaty jest w mnóstwo witamin i cennych mikroelementów, które wspierają codzienne funkcjonowanie organizmu. Aby móc na własnej skórze odczuć zbawienne efekty stosowania soków tłoczonych, taki napój należy pić codzienne, w ilości około 1-2 szklanek.

zdrowe sokiSok z koncentratu

Najlepszym dowodem na przewagę zdrowych soków tłoczonych jest porównanie ich z tymi, które tworzone są z koncentratu. Za największą zaletę soków NFC, uznaje się brak wszelkich chemicznych konserwantów, wody czy dodatkowego cukru. Soki z koncentratu, ze względu na proces tworzenia, zawierają szereg ulepszaczy, aromatów, a przede wszystkim dużo wody. Można więc pokusić się o tezę, iż kupując soki tworzone z koncentratu, spożywamy jedynie niewielką ilość właściwego, owocowego napoju. Negatywnym aspektem picia soków z koncentratów może być także fakt, iż nie znamy ani jakości, pochodzenia, ani terminu przydatności koncentratu, z którego stworzony jest sok. Co więcej, sam proces produkcji typowego, taniego soku, polega na poddaniu płynu wysokiej temperaturze, co już na starcie pozbawia go jakichkolwiek cennych mikroelementów i witamin.

Dlaczego powinniśmy pić świeżo wyciskane soki?

Zdrowe soki, są często lepsze niż niejeden tradycyjny posiłek. Zmęczone wiecznym trawieniem ciężkich potraw ciała, potrzebują od czasu do czasu dostarczenia odżywczych wartości w prosty i łatwy do skonsumowania sposób. Codzienne, zwykłe posiłki zajmują nasz układ pokarmowy na tyle mocno, że zapomina o naturalnym oczyszczaniu z toksyn. Dobrze przygotowany, świeżo wyciskany i zdrowy sok, pomaga na pozbycie się zalegających w organizmie złogów. Takie regularne działanie, w widoczny sposób pomaga poprawić kondycję naszej skóry, wzmocnić zdrowie, a nawet wydłużyć życie o kilka lat. Świeżo wyciskany, najlepiej jednodniowe zdrowe soki, to wspaniała alternatywa dla codziennych, ciężkich posiłków. Warto raz na jakiś czas, zastosować dietę bazującą na zdrowych sokach, aby w szybki sposób polepszyć stan naszego ciała. W takim celu najlepiej udać się do specjalisty, który po krótkim wywiadzie z pacjentem, oceni jakich witamin najbardziej potrzebujemy.