Trening body pump, to nie tylko przerzucanie ciężkich kawałków żelaza i próby wysiłku aż do granic swoich możliwości. Ta aktywność fizyczna, to połączenie fitnessu z treningiem siłowym, wykonywanym w rytm energicznej i motywującej muzyki.

Sztanga do body pump

sztanga do body pumpRozpoczynając przygodę z siłownią, warto poświęcić chwilę na wybór odpowiednich akcesoriów i sprzętu do wykonywania ćwiczeń. Do ważniejszych elementów takiej sportowej wyprawki, należy bez wątpienia sztanga do body pump, którą możesz wykorzystywać zarówno podczas treningu na siłowni, jak i w domowym zaciszu. Oprócz odpowiedniego stroju, w tym rękawiczek, które pozwolą Ci prawidłowo trzymać gryf, zapewnij sobie stabilne podparcie. Może to być oczywiście step - znajdziesz go w każdym profesjonalnym punkcie sportowym, ale także solidna ławeczka czy krzesło, które stanowi element wyposażenia Twojego domu. Sztanga do body pump pozwala na wykonywanie serii prostych ćwiczeń, pozwalających na wzmocnienie organizmu i rozwój praktycznie wszystkich partii mięśni jednocześnie.

Zalety treningu body pump

Największą zaletą takiego treningu jest fakt, że mogą go wykonywać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a stereotyp podnoszenia ciężarów przez napakowanych osiłków został zastąpiony wizerunkiem dbających o sylwetkę ludzi w każdym wieku. Sztanga do body pump różni się od tych używanych podczas tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Jej gryf jest lżejszy, ergonomiczny i dostosowany do wykonywania podczas treningów różnego rodzaju. Gdy wykonujesz body pump, wykorzystuj obciążenie dostosowane do swojego poziomu zaawansowania, aby nie przeciążyć zbytnio organizmu jak również nie zatrzymać wzrostu masy mięśniowej. Dobrą wiadomością dla kobiet może być fakt, że trening body pump nie doprowadzi do powstania męskiej sylwetki, z szerokimi barkami i dużymi łydkami kulturystki. Sztanga do body pump zagwarantuje Ci piękne, wyrzeźbione ciało oraz stałe spalanie kalorii, nawet aż do następnego dnia po prawidłowo wykonanym treningu.

Technika

Podczas zajęć, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Rozpoczynając oczywiście od rozgrzewki, przez niespełna godzinny trening, kończąc na ćwiczeniach „wychładzających” organizm i pozwalających spokojnie przejść w stan odpoczynku. Początki swojego treningu warto wykonywać pod okiem profesjonalnego trenera, który podpowie Ci jak utrzymać stabilizację kręgosłupa oraz jak dobrać ćwiczenia do Twojego poziomu wytrzymałości. Kiedy opanujesz już technikę wykonywania takiej aktywności, sztanga do body pump idealnie sprawdzi się w domowym zaciszu, gdzie możesz samodzielnie ćwiczyć i osiągać kolejne sukcesy. Niezależnie czy w domu, czy podczas zajęć grupowych, pamiętaj o odpowiednim stroju, (ręczniku i najlepiej rękawiczkach kulturystycznych do trzymania gryfu) oraz dobrej, energetyzującej muzyce.