Palenie tytoniu ma wiele „twarzy” – papierosy są tylko jedną z nich. Namiętni palacze poszukują od czasu do czasu nowych doznań smakowych, ponieważ tytoń to nie tylko nałóg, ale przede wszystkim różnorodność smaku i aromatu. Smakowe tytonie cieszą się coraz większą popularnością pośród palaczy zarówno standardowych papierosów, jak i różnorodnych fajek. Ci ostatni mają jednak znacznie szersze pole do manewru.

Może czas na shishę

Shishe czyli inaczej fajki wodne bardzo upowszechniły się w ciągu ostatnich lat. Dawniej o tego typu elementy było niezwykle trudno – liczba sklepów była znikoma, a oferowany asortyment dość skromny. Obecnie sprawa wygląda zupełnie inaczej. Melasa do shishy otwiera drzwi do zupełnie nowych doznań smakowych oraz nowej formy relaksu. Shisha coraz częściej służy również, jako ciekawe dopełnienie najróżniejszych spotkań towarzyskich Jeszcze parę lat temu by zapalić shishę trzeba było wybrać się do specjalnej restauracji lub pubu, dziś każdy jest w stanie szybko kupić fajkę wodną jako dopełnienie do swojego domu czy mieszkania. [caption id="attachment_4999" align="alignnone" width="234"]Melasa Melasa[/caption]

Wybór coraz większy

Fajki wodne z racji swojej coraz większej popularyzacji wymuszają na producentach niejednokrotnie innowacyjne podejście do tematu – klienta trzeba w końcu przekonać. Dlatego ilość oferowanych modeli cały czas rośnie. Kupno standardowej shishy to wydatek nieprzekraczający 100 – 150 zł, oczywiście istnieją też zestawy, które przypominają małe dzieła sztuki. Jednak sugerowanie się jedynie wyglądem jest złą strategią, chodzi przecież o efekt, a ten osiąga się dzięki odpowiedniej jakości dodatkom – jak melasy do shishy czy węgielki. Dobre dobranie tych elementów gwarantuje uzyskanie maksymalnego efektu palenia fajki wodnej. Znalezienie optymalnej co do naszych gustów melasy do shishy z pewnością będzie ciekawą oraz aromatyczną drogą. Wielka różnorodność melas pozwala na stworzenie ciekawego smakowego zaplecza na każda okazję – w zależności od potrzeb czy humoru. Dzięki temu można się bardziej efektywnie odprężyć. Pamiętać jednak trzeba o tym by inwestować w jakość oraz poszerzyć swoje informacje. Jeśli dopiero zaczyna się przygodę z paleniem fajki wodnej z zakupem często łatwo nie trafić, co skutkuje zniszczeniem zakładanego efektu i w rezultacie odstawieniem fajki wodnej (nieraz na dobre) na półkę. W przypadku fajek wodnych oraz akcesoriów pobocznych do nich nie warto iść na zakupowe skróty. W sieci oraz sklepach stacjonarnych bez większych problemów można zasięgnąć opinii ekspertów, którzy mają znacznie większe doświadczenie niż my – nie warto starać się zabłysnąć wiedzą, której się nie posiada i przez pochopność przekreślić sobie szansę na nowe, ciekawe doznania.